Merhabalar, aylar ayları devirdi ve hiç bir blog yazısı yazamadım. Kafamda bir çok konuyla ilgili yazı yazmak vardı hepsini parça parça kenara köşeye kaydettim, bunları hayata geçirmeye yeni yeni başladım aslında. Öncelikle ülkemizin ihtiyacı olan sıcaklığı ve sevgiyi ve barış’ı neden kaybettiği sorusu ara sıra aklıma gelmekte ve bunda da en büyük payın popüler kültürün insanlara dayattığı tüketim olgusunun, insanları mutsuzluğa itmeye sebep olarak görüyorum. Her kesimden insanın bu kadar birbirinden nefret edebilmesini ya da bir konuda verdiği emeğin hiçe sayılıp o emek sonucunu nasıl en vurucu biçimde eleştirebilirim sorusunun şeytani zihinlerde oluşmasını anlayamıyorum. Bu tür insanlara yabancı lugatta hater(nefret eden kimseler) deniliyor ve twitter’da bunlara bolca rastlamak mümkün, her konu hakkında sadece trollük kovalamak, eleştirmek ya da her şeyi mizaha vurmak bunları hepsini beğeni kazanma kaygısı ve popüler olmak uğruna yapmaları gerçekten acı bir durum diye düşünüyorum.

Gündem olarak nedense sürekli olumsuz konuların sosyal medya ortamlarını işgal etmesi ve instagram içerisinde de sadece seks, yemek yeme ve cinsellik vurgusunun insanlara pompalanmasından dolayı rahatsız olup sosyal medya hesaplarıma bir süreliğine ara verdim. Twitter’ı zaten yukarıda kısaca anlattım ve bu gündem konuları beni biraz yordu, sürekli olumsuz haber görmekten ve kimseye de bir şey anlatamamaktan bıktım. Yaklaşık 4 aydan fazladır kapalı olan hesapları açıkçası hiç aramıyorum ve bu bana daha bol zaman bırakıyor bunları spora ve kitap okumaya ayırarak kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Bu süreçte biraz da kitap okudum bunlardan en beğendiklerimi sizinle de paylaşmak istedim..

  • Beyaz Zambaklar Ülkesinde
  • İnsanın Anlam Arayışı
  • Semaver

Nostalji sever bir insan olduğumdan dolayı yaklaşık 2016 yılının içerisinden itibaren geliştirmek istediğim bir proje vardı bunu ve daha yeni bunu hayata gerçirdim. Amacı nostaljik değerde ya da kültür sanat alanında içerik oluşturmak isteyen insanları bir araya getiren bir sosyal platform diyebilirim. Burada çok başarılı olmasa da UI/UX, Front-End ve Back-End developer olarak uçtan uca yer aldım. Programlama dili olarak Python kullandım, Veritabanı olarak Mysql, ön yüzde Bootstrap, Google Material Framework kullandım. Eğer ziyaret etmek isterseniz http://www.eskimeyeneskiler.com üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Genel olarak bu yazımda kısaca değindiğim dağınık konular oldu, eğer okumaya değer bulup sonuna geldiyseniz teşekkür ederim. Anlatım ve kelime hatalarım için lütfen geri dönüş sağlayabilirseniz mutlu olurum.

İyi günler! Akın.