İnsan her zaman yalnızdır aslında, yüzlerce, binlerce insanın arasında bile yalnızdır, ne kadar kalabalık ortam olursa olsun insan zaten yalnız doğmuştur. Bu günlerde çok yoğun bir çalışma içerisine girdim ve sürekli kendimi geliştirmeye, yeni teknolojileri öğrenmeye, kullanmaya çalışmaktayım. Hayat yarışında ben de bir yer alayım diye bu günlerimi kendimi zorlayarak ve ileriye yönelik planlar yaparak geçirmekteyim.Bunları yapmak zorundayım, nedeni ise yalnızlık mı? tabii ki hayır.

Hayata bir şekilde tutunmamız gerektiği gerçeği, yaşam kuralları, geçmişteki pişmanlıklar, iyi bir kariyer isteği, güzel bir yaşam arzusu ve buna benzer bir çok sebepten dolayı sıkı bir çalışma içerisindeyim. Bu kadar şartlanarak yaşamaya devam etmek insanı zorlamakta ve birazda yalnızlaştırmakta. Fakat baktığımda ben zaten yalnızdım, insanlardan beklendiğim değerleri alamamaktan, onların sana kendin gibi davranmayacağını anlamaktan, kime ne değer verirsen ver, seni bir yok uğruna gözden çıkarabileceğini anlamamdan, karşıdaki insanların seni tanımadan bile ne kadar acımasız yorum yapabildiklerini görmemden dolayı yalnızlığı seçtim. Bu belki bir hatadır belkide değildir bunu ancak deneyerek anlayabilirdim ve bende denemeye karar verdim.

Güzel günlerin bir gün geleceği kanaatindeyim..Bu günler fazla güzel geçmese de gelecek günlerden umutluyum. Bu yazımda biraz kısa keseceğim umarım ilerideki yazılarım daha uzun soluklu ve kaliteli olur.

Sağlıcakla kalın.